Optické propojovací kabely

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord), neboli optický patchcord, slouží typicky k propojení mezi aktivním prvkem a místem ukončení trasy optického kabelu. Skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory. Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN, OPTI-JACK, MU, D4, FDDI. Důležitým parametrem optických parametrů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na vyjímky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová. Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Propojovací kabely uvedené na našem webu jsou standardně sériově vyráběné délky v běžných kombinacích konektorů. V případě potřeby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na jiné provedení dle Vašich požadavků.

Nejprodávanější
Zobrazit:
BarvaBroušení konektoru 1Broušení konektoru 2Délka v mKonektor 1Konektor 2TypVýrobce
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:113 produktů
PANDUIT FX2ELQNQNSNM007 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 7m, aqua push-pull konektory
Skladem

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 466 Kč1 774 Kč s DPH
FibreFab LC/P-LC/P-1-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 1m
Skladem

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

163 Kč197 Kč s DPH
FibreFab LC/P-LC/P-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 2m
Skladem

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

171 Kč207 Kč s DPH
FibreFab LC/P-SC/P-1-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 1m
Skladem

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

175 Kč212 Kč s DPH
FibreFab LC/P-SC/P-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 2m
Skladem

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

168 Kč203 Kč s DPH
FibreFab LC-LC-1-M53DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 1m, aqua
Skladem

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

146 Kč177 Kč s DPH
FibreFab LC-LC-1-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 1m
Skladem

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

140 Kč169 Kč s DPH
FibreFab LC-LC-2-M53DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 2m, aqua
Skladem

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

165 Kč200 Kč s DPH
FibreFab LC-LC-2-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 2m
Skladem

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

152 Kč184 Kč s DPH