LC/P-SC/A-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 2m

LC/P-SC/A-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 2m
Vaše cena bez DPH108 Kč
Vaše cena s DPH131 Kč
Dostupnost:
Skladem
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Praze:
pondělí 6. prosince
Přepravní společností:
úterý 7. prosince
KódLC/P-SC/A-2-SDL
Záruka24 měsíců
PopisSouvisející dokumenty

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem optické transceivery, komponenty s optickými LED diodami nebo VSCL lasery ve stanovené vlnové délce světla (např. 850, 1300, 1310nm) nebo k pouhému propojení dvou kabelů s optickým skleněným vláknem (v rozvaděči, v optické spojce).

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000, ST, ale je možné se setkat i s řadou dalších. Singlemode konektory mají obvykle modrou barvu. Kromě běžného broušení SC/UPC se u singlemode konektorů lze setkat i s broušením APC, kdy je ferule zbroušena pod úhlem, čož umožňuje dosahovat lepších hodnot RL (Return Loss - útlum odraženého signálu). Konektory s broušením APC mívají zelenou barvu.

Armovaný kabel poskytuje zvýšenou ochranu proti mechanickému namáhání optického propojovacího kabelu. Taková ochrana je vhodná u koncových zákazníků v bytových jednotkách, kde existuje nemalé riziko neopatrné manipulace, tahání, nebo zatížení různými předměty. Poskytuje také dostatečnou ochranu tam, kde hrozí poškození kabelu hlodavci.

Kromě standardních propojovacích kabelů je možné vyrobit i takzvanou optickou trasu, což je okonektorovaný, obvykle vícevláknový optický kabel, jehož výhodou je to, že lze přizpůsobit konstrukci kabelu, materiál pláště a další vlastnosti požadavkům konkrétní trasy a trasu již pak není třeba na místě zakončovat.

Vzhledem k velkému množství kombinací délek a typů konektorů není možné všechny umístit na web. Neváhejte nás v případě potřeby oslovit s poptávkou.

Parametry a specifikace
Délka v m2
Vláknosinglemode
KonektoryLC/PC-SC/APC

Zavolejte nám.

Jak nakupovat ?

Zápůjčky, služby, konzultace, sváry a měření

 

Systémová záruka