SFP-G-LRM-CIS transceiver SFP, 1000Base-SX/LR, MM, 1310nm, 2km, LC, DMI, Cisco kompatibilní

Obrázek
Vaše cena bez DPH301 Kč
Vaše cena s DPH364 Kč
Dostupnost:
Skladem
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Praze:
zítra
Přepravní společností:
středa 27. května
KódSFP-G-LRM-CIS
Záruka36 měsíců
PopisSouvisející dokumenty

Transceivery jsou zásuvné moduly, dnes běžně podporované výrobci aktivních prvků, umožňující zvolit přenosovou rychlost a typ přenosového média. Díky modularitě je možné přizpůsobit vysílaný signál potřebám a možnostem konkrétní přenosové trasy. Transceivery pro přenos po metalické kabeláži jsou vybaveny konektorem RJ45, pro optické přenosy se používají téměř výhradně konektory LC, případně MPO pro vícevláknové propojení 40Gbps a 100Gbps.

Nejčastěji využívanými formáty jsou SFP (mini-GBIC) pro gigabitové přenosy a SFP+ pro 10 gigabitové přenosy. Někteří výrobci podporují další formáty transceiverů, jako jsou X2, XFP, Xenpak. Dále existují formáty pro rychlejší přenosy po více vláknech, jako například QSFP.

Při poptávce transceiveru je třeba specifikovat typ použitého vlákna, požadavek na přenosovou rychlost, délku optické trasy a aktivní prvek, ve kterém má transceiver fungovat, aby se předešlo problémům s kompatibilitou.

K propojení aktivních prvků s podporou transceiverů lze na krátkou vzdálenost v řádu metrů použít DAC (Direct Attach Copper) kabel, který se zapojí přímo do instalační šachty transceiveru a může tak být jednodušším a často i levnějším řešením.

V optických propojích se nejčastěji jedná o dvouvláknové propojení, kdy jedno vlákno slouží pro vysílání a druhé pro příjem, existují však způsoby, jak využít jedno vlákno pro obousměrnou komunikaci. Nejjednodušším a cenově nenáročným řešením je použití takzvaných BIDI transceiverů, které vysílají signál na jedné vlnové délce a přijímají na vlnové délce jiné (na ní tedy musí vysílat zařízení na opačném konci).

Další možností je využití technologie CWDM/DWDM, která je nákladnější, ale výrazně zvyšuje přenosovou kapacitu vlákna. K jímu využití je navíc potřeba mít další pasivní optický prvek, vlnový Multiplexer/Demultiplexer, který zajistí, aby se všechny vlnové délky navázaly do jednoho vlákna a na druhém konci se zase správně rozdělily.

Dotazy ohledně transceiverů a technologie CWDM/DWDM vám rádi zodpovíme a připravíme cenovou nabídku.

Parametry a specifikace
TypSFP
Vláknomultimode 62,5um, 50um
KompatibilitaCisco

Zavolejte nám.

FAQ

 

 

 Omezení z důvodu karantény

  

Jakou preferujete otevírací dobu ?
Hlasovalo 10 lidí