Optické propojovací kabely

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord), neboli optický patchcord, slouží typicky k propojení mezi aktivním prvkem a místem ukončení trasy optického kabelu. Skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory. Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN a další, prakticky nepoužívané typy. Důležitým parametrem optických konektorů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na vyjímky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Speciálním případem je pak vlákno OM5, které má v případě komunikace po vlnové délce 850nm stejné parametry jako vlákno OM4, ale je optimalizované pro multimodový vlonový multiplex, technologii SWDM. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová, OM5 světle zelená (lime green). Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou, OM5 pak barvu světle zelenou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Propojovací kabely uvedené na našem webu jsou standardně sériově vyráběné délky v běžných kombinacích konektorů. V případě potřeby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na jiné provedení dle Vašich požadavků.

Filtrování
Podrobné hledáníCena
Barva
(26)
(6)
Zobrazit vybrané
Délka v m
(12)
(54)
(2)
(53)
(2)
(32)
(3)
(32)
(1)
(2)
(14)
(4)
(1)
(4)
(1)
Zobrazit vybrané
Vlákno
(31)
(45)
(38)
(3)
(25)
(75)
Zobrazit vybrané
Výrobce
(6)
(50)
Zobrazit vybrané
Konektory
(2)
(2)
(3)
(75)
(2)
(24)
(6)
(4)
(10)
(8)
(2)
(2)
(8)
(1)
(26)
(14)
(9)
Zobrazit vybrané
ITU-T
(4)
(15)
Zobrazit vybrané
Hledat v kategorii
Hledat v kategoriiHledatKde hledat:
217 produktů
E2/A-E2/A-1-SDL optický propojovací kabel E2000/APC-E2000/APC duplex SM 9/125um 1m
Kód:E2/A-E2/A-1-SDL

optický propojovací kabel E2000/APC-E2000/APC duplex SM 9/125um 1m

298 Kč361 Kč s DPH
Skladem
E2/A-E2/A-3-SDL optický propojovací kabel E2000/APC-E2000/APC duplex SM 9/125um 3m
Kód:E2/A-E2/A-3-SDL

optický propojovací kabel E2000/APC-E2000/APC duplex SM 9/125um 3m

313 Kč379 Kč s DPH
Skladem
Výprodej
FX2ELQ1Q1SNM003 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 3m, Push-Pull konektory
Kód:FX2ELQ1Q1SNM003

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 3m, Push-Pull konektory

109 Kč132 Kč s DPH
Skladem
LC/A-LC/A-3-SDL optický propojovací kabel LC/APC-LC/APC duplex SM 9/125um 3m
Kód:LC/A-LC/A-3-SDL

optický propojovací kabel LC/APC-LC/APC duplex SM 9/125um 3m

125 Kč151 Kč s DPH
Skladem
LC/A-LC/P-1-SDL optický propojovací kabel LC/APC-LC/PC duplex SM 9/125um 1m
Kód:LC/A-LC/P-1-SDL

optický propojovací kabel LC/APC-LC/PC duplex SM 9/125um 1m

110 Kč133 Kč s DPH
Skladem
LC/A-LC/P-3-SDL optický propojovací kabel LC/APC-LC/PC duplex SM 9/125um 3m
Kód:LC/A-LC/P-3-SDL

optický propojovací kabel LC/APC-LC/PC duplex SM 9/125um 3m

123 Kč149 Kč s DPH
Skladem
LC/P-LC/P-0,5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 0,5m
Kód:LC/P-LC/P-0,5-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 0,5m

109 Kč132 Kč s DPH
Skladem
LC/P-LC/P-10-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 10m
Kód:LC/P-LC/P-10-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 10m

168 Kč203 Kč s DPH
Skladem
LC/P-LC/P-5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 5m
Kód:LC/P-LC/P-5-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 5m

138 Kč167 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/A-1-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 1m
Kód:LC/P-SC/A-1-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 1m

108 Kč131 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/A-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 2m
Kód:LC/P-SC/A-2-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 2m

115 Kč139 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/P-0,5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 0,5m
Kód:LC/P-SC/P-0,5-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 0,5m

107 Kč129 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/P-10-ASDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um, armovaný, 10m
Kód:LC/P-SC/P-10-ASDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um, armovaný, 10m

341 Kč413 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/P-10-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 10m
Kód:LC/P-SC/P-10-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 10m

166 Kč201 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/P-1-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 1m
Kód:LC/P-SC/P-1-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 1m

108 Kč131 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/P-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 2m
Kód:LC/P-SC/P-2-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 2m

114 Kč138 Kč s DPH
Skladem
LC/P-SC/P-5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 5m
Kód:LC/P-SC/P-5-SDL

optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 5m

133 Kč161 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-10-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 10m
Kód:LC-LC-10-M5DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 10m

190 Kč230 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-1-M54DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4 1m
Kód:LC-LC-1-M54DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4 1m

121 Kč146 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-1-M6DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 62,5/125um 1m
Kód:LC-LC-1-M6DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 62,5/125um 1m

110 Kč133 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-2-M54DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4 2m
Kód:LC-LC-2-M54DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4 2m

144 Kč174 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-2-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 2m
Kód:LC-LC-2-M5DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 2m

117 Kč142 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-2-M6DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 62,5/125um 2m
Kód:LC-LC-2-M6DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 62,5/125um 2m

121 Kč146 Kč s DPH
Skladem
Akce
LC-LC-3-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 3m
Kód:LC-LC-3-M5DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 3m

63,0 Kč76,2 Kč s DPH
Skladem
LC-LC-5-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 5m
Kód:LC-LC-5-M5DL

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 5m

144 Kč174 Kč s DPH
Skladem
1
LC-SC-1-M6DL optický propojovací kabel LC-SC duplex MM 62,5/125um 1m

optický propojovací kabel LC-SC duplex MM 62,5/125um 1m

107 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC-SC-1-M6DL
2
LC/P-LC/P-0,5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 0,5m

optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 0,5m

109 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC/P-LC/P-0,5-SDL
3
LC-LC-3-M5DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 3m

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um 3m

63,0 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC-LC-3-M5DL
4
LC-SC-1-M5DL optický propojovací kabel LC-SC duplex MM 50/125um 1m

optický propojovací kabel LC-SC duplex MM 50/125um 1m

105 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC-SC-1-M5DL
5
LC-SC-2-M6DL optický propojovací kabel LC-SC duplex MM 62,5/125um 2m

optický propojovací kabel LC-SC duplex MM 62,5/125um 2m

118 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC-SC-2-M6DL
6
LC/P-LC/P-10-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 10m

optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 10m

168 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC/P-LC/P-10-SDL
7
LC-LC-2-M53DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 2m, tyrkysový

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 2m, tyrkysový

129 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC-LC-2-M53DL
8
LC/P-LC/P-5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 5m

optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 5m

138 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:LC/P-LC/P-5-SDL
9
SC/A-SC/A-5-SSL optický propojovací kabel SC/APC-SC/APC simplex SM 9/125um G657A 1, 3mm, žlutý, 5m

optický propojovací kabel SC/APC-SC/APC simplex SM 9/125um G657A 1, 3mm, žlutý, 5m

73,0 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:SC/A-SC/A-5-SSL
1
FX2ELQ1Q1SNM005 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 5m, Push-Pull konektory

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 5m, Push-Pull konektory

129 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:FX2ELQ1Q1SNM005
2
FX2ELQ1Q1SNM003 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 3m, Push-Pull konektory

optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 3m, Push-Pull konektory

109 Kč

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kam...

Kód:FX2ELQ1Q1SNM003
NejprodávanějšíVýprodej
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies