Výhody a nevýhody použití DAC kabelů

7. 11. 2017
Pokud se Vám tento email nezobrazuje korektně, klikněte prosím na tento odkaz
Vše pro strukturované kabeláže
optické sítě a rozvaděče
Výhody a nevýhody použití DAC kabelů
informace, které jistě oceníte

DAC (Direct Attach Copper, Direct Attach Cable) kabely se používají k přímému propojení síťových aktivních prvků. DAC Kabel je osazen stejnou paticí jako transceiver a umožňuje tak na krátkou vzdálenost vytvořit propoj bez použití transceiverů.

Obecně lze DAC kabely rozdělit na pasivní, tedy takové, které signál nezesilují, pouze přenášejí signál získaný z aktivního prvku, jejich délka je omezena na 7 metrů. Při použití aktivních DAC kabelů je možno dosáhnout vzdálenosti až 15m. Alternativou DAC kabelů pro dlouhé vzdálenosti jsou AOC (active optical cable), jejichž dosah je kolem 100m.

Výhody použití DAC kabelů

Nízká energetická náročnost cca. 0,15W pro pasivní DAC, 0,5-1W pro aktivní DAC, 1-2W pro AOC
Nízká cena DAC kabel je levnější, než pár transceiverů, navíc odpadají náklady na obvyklou infrastrukturu, tedy trasu optického kabelu zakončenou v rozvaděčích a veškeré související příslušenství
Jednoduchá instalace Díky chybějící pasivní infrastruktuře není při instalaci DAC prostor pro chyby v zapojení, navíc odpadá například potřeba čištění optických konektorů v trase.
Testováno výrobcem Každý DAC kabel je výrobcem otestován a zákazník tak získává jistotu, že propoj bude fungovat jako celek.

Nevýhody použití DAC kabelů

Horší flexibilita Samotný DAC kabel není tak ohebný, jako optický propojovací kabel, s čímž je třeba při instalaci počítat.
Omezená modularita Propoj vytvořený pomocí DAC kabelu je jednoúčelový, postrádá tak výhody řešení využívajícího pevnou pasivní infrastrukturu.
Omezená vzdálenost Délka propoje je technologicky limitována na 7, 15 a cca.100m
kantakt - truckcomp
Aktuální ceny naleznete vždy na www.lancomat.cz.

Pokud si nepřejete naše informační emaily dostávat, odhlašte prosím odběr: odhlásit z novinek.