Optické převodníky

Optické převodníky, známé také jako media konvertory, umožňují převést datový signál přenášený po jednom médiu na médium jiné, nejčastěji z metalické kabeláže na kabeláž optickou. Takové převodníky mají port RJ-45 a nějaký typ optického konektoru, obvykle SC nebo ST. Typickou aplikací je připojení zařízení s metalickým rozhraním na vzdálenost delší, než umožňuje metalická kabeláž, například připojení vzdáleného pracoviště. Poměrně univerzálním řešením je převodník, který je místo optického rozhraní vybaven SFP šachtou a uživatel si tak může volbou vhodného SFP modulu vytvořit propoj potřebných parametrů. Dalším užitím může být propojení dvou zařízení, která by spolu jinak nedokázala kvůli různým přenosovým médiím komunikovat.

Existují také převodníky, které umožňují po optickém vlákně na velké vzdálenosti přenášet různé komunikační a řídící protokoly.

Nejprodávanější
3
PLANET GT-805A konvertor 10/100/1000Base-T/miniGBIC SFP
1 096 Kč1 326 Kč s DPH
4
TRENDnet TFC-1000MGA konvertor 10/100/1000Base-T/miniGBIC SFP
1 267 Kč1 533 Kč s DPH
5
TRENDnet TFC-1600 šasi až pro 16 konvertorů TFC-1000MGA
7 934 Kč9 600 Kč s DPH
6
TRENDnet TFC-1600MM management modul do šasi TFC-1600
2 370 Kč2 868 Kč s DPH
Zobrazit:
Výrobce
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Výrobce:Řadit dle:6 produktů
TRENDnet TFC-1000MGA konvertor 10/100/1000Base-T/miniGBIC SFP
Novinka
Skladem

Media konvertor TFC-1000MGA slouží k převodu ethernetového signálu mezi metalickým a optickým rozhraním. Na straně metalické je k dispozici jeden port RJ-45 s autodetekcí rychlosti 10/100/1000 Mbit, n...

1 267 Kč1 533 Kč s DPH
PLANET GT-802 konvertor 10/100/1000Base-T/1000Base-SX (SC, MM, 62,5um 250m / 50um 550m), černý
Skladem ext.

Pokročilý Gigabitový konvertor, který je určen pro snadný přechod mezi metalickým a optickým vedením. Konvertor nabízí maximální flexibilitu propojení na straně metalického rozhraní RJ45 (konvertor je...

1 476 Kč1 786 Kč s DPH
PLANET GT-802S konvertor 10/100/1000Base-T/1000Base-LX (SC, SM, 10km, 1310nm), černý
Skladem ext.

Planet GT-802S je pokročilý Gigabitový konvertor, který je určen pro snadný přechod mezi metalickým a optickým vedením. Konvertor nabízí maximální flexibilitu propojení na straně metalického rozhra...

1 588 Kč1 921 Kč s DPH
PLANET GT-805A konvertor 10/100/1000Base-T/miniGBIC SFP
Skladem ext.

Konvertor pro přechod mezi multi-módovým a metalickým spojem pro Gigabitový Ethernet. Nutné zakoupit Mini-GBIC optický modul.- 1 port SFP pro moduly mini-GBIC- 1 port 1000Base-T, Full Duplex (1000/200...

1 096 Kč1 326 Kč s DPH
TRENDnet TFC-1600 šasi až pro 16 konvertorů TFC-1000MGA
Bežně do dvou týdnů

Šasi TFC-1600 je určeno pro umístění až 16 konvertorůTFC-1000MGA. Výška šasi je 2U a je možné ho použít jako samostatně stojící box, nebo montovat do 19" rozvaděče pomocí přiložených úchytů. Na jedn...

7 934 Kč9 600 Kč s DPH
TRENDnet TFC-1600MM management modul do šasi TFC-1600
Bežně do dvou týdnů

Management modul TFC-1600MM umožňuje v kombinaci se šasi TFC-1600 vzdáleně monitorovat stav jednotlivých konvertoru osazených ve stejném šasi a také je nastavovat. Zároveň monitoruje stav napájení a ...

2 370 Kč2 868 Kč s DPH