Optické propojovací kabely

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord), neboli optický patchcord, slouží typicky k propojení mezi aktivním prvkem a místem ukončení trasy optického kabelu. Skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory. Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN a další, prakticky nepoužívané typy. Důležitým parametrem optických konektorů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na vyjímky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Speciálním případem je pak vlákno OM5, které má v případě komunikace po vlnové délce 850nm stejné parametry jako vlákno OM4, ale je optimalizované pro multimodový vlonový multiplex, technologii SWDM. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová, OM5 světle zelená (lime green). Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou, OM5 pak barvu světle zelenou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Propojovací kabely uvedené na našem webu jsou standardně sériově vyráběné délky v běžných kombinacích konektorů. V případě potřeby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na jiné provedení dle Vašich požadavků.

Nejprodávanější
Zobrazit:
BarvaDélka v mVláknoVýrobceKonektoryITU-T
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Výrobce:Řadit dle:208 produktů
PANDUIT FX2ELQ1Q1SNM003 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 3m, Push-Pull konektory
Výprodej
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

550 Kč666 Kč s DPH
PANDUIT FX2ELQ1Q1SNM005 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 5m, Push-Pull konektory
Výprodej
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

590 Kč714 Kč s DPH
LC/P-LC/P-0,5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 0,5m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

98,0 Kč119 Kč s DPH
LC/P-LC/P-10-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 10m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

150 Kč182 Kč s DPH
LC/P-LC/P-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 2m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

104 Kč126 Kč s DPH
LC/P-LC/P-5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-LC/PC duplex SM 9/125um 5m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

121 Kč146 Kč s DPH
LC/P-SC/A-1-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 1m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

97,0 Kč117 Kč s DPH
LC/P-SC/A-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/APC duplex SM9/125um 2m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

103 Kč125 Kč s DPH
LC/P-SC/P-0,5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 0,5m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

96,0 Kč116 Kč s DPH
LC/P-SC/P-10-ASDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um, armovaný, 10m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

306 Kč370 Kč s DPH
LC/P-SC/P-10-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 10m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

149 Kč180 Kč s DPH
LC/P-SC/P-1-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 1m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

96,0 Kč116 Kč s DPH
LC/P-SC/P-2-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 2m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

102 Kč123 Kč s DPH
LC/P-SC/P-5-SDL optický propojovací kabel LC/PC-SC/PC duplex SM 9/125um 5m
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

120 Kč145 Kč s DPH
LC-LC-0,5-M53DL optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM3, délka 0,5m, tyrkysový
Skladem

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem op...

106 Kč128 Kč s DPH

Zavolejte nám.

Jak nakupovat ?

Zápůjčky, služby, konzultace, sváry a měření

 

Systémová záruka