Optické propojovací kabely multimode 50um OM4

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord), neboli optický patchcord, slouží typicky k propojení mezi aktivním prvkem a místem ukončení trasy optického kabelu. Skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory. Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN a další, prakticky nepoužívané typy. Důležitým parametrem optických konektorů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na vyjímky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Speciálním případem je pak vlákno OM5, které má v případě komunikace po vlnové délce 850nm stejné parametry jako vlákno OM4, ale je optimalizované pro multimodový vlonový multiplex, technologii SWDM. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová, OM5 světle zelená (lime green). Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou, OM5 pak barvu světle zelenou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Propojovací kabely uvedené na našem webu jsou standardně sériově vyráběné délky v běžných kombinacích konektorů. V případě potřeby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na jiné provedení dle Vašich požadavků.

Nejprodávanější
Zobrazit:
BarvaDélka v mVláknoVýrobceKonektory
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Výrobce:Řadit dle:30 produktů
PANDUIT FS2RLUNUNNNM001 optický propojovací kabel OM4+ LC/LC UniBoot MM 50/125um, 2mm, Ultra low IL, LSOH, 1m
Na dotaz

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 530 Kč1 851 Kč s DPH
PANDUIT FS2RLUNUNNNM002 optický propojovací kabel OM4+ LC/LC UniBoot MM 50/125um, 2mm, Ultra low IL, LSOH, 2m
Na dotaz

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 615 Kč1 954 Kč s DPH
PANDUIT FS2RLUNUNNNM003 optický propojovací kabel OM4+ LC/LC UniBoot MM 50/125um, 2mm, Ultra low IL, LSOH, 3m
Na dotaz

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 699 Kč2 056 Kč s DPH
PANDUIT FS2RLUNUNNNM005 optický propojovací kabel OM4+ LC/LC UniBoot MM 50/125um, 2mm, Ultra low IL, LSOH, 5m
Na dotaz

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 867 Kč2 259 Kč s DPH
PANDUIT FZ2ELLNLNSNM001 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4 1m
Běžně do týdne

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 333 Kč1 613 Kč s DPH
PANDUIT FZ2ELLNLNSNM002 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4 2m
Běžně do týdne

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 415 Kč1 712 Kč s DPH
PANDUIT FZ2ELQ1Q1SNM001 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4, délka 1m, Push-Pull konektory
Běžně do týdne

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 333 Kč1 613 Kč s DPH
PANDUIT FZ2ELQ1Q1SNM002 optický propojovací kabel LC-LC duplex MM 50/125um OM4, délka 2m, Push-Pull konektory
Běžně do týdne

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 415 Kč1 712 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM0.5 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 0,5m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

1 972 Kč2 386 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM001 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 1m
Novinka
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

2 013 Kč2 436 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM002 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 2m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

2 096 Kč2 536 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM003 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 3m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

2 179 Kč2 637 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM004 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 4m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

2 261 Kč2 736 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM005 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 5m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

2 344 Kč2 836 Kč s DPH
PANDUIT FZ2RLZNZNNNM1.5 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, MM 50/125um OM4, aqua, 1,5m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OM4 Barva: aqua   Konektory LC s označením CS jsou nově standardizované konekto...

2 055 Kč2 487 Kč s DPH

Zavolejte nám.

Jak nakupovat ?

Zápůjčky, služby, konzultace, sváry a měření

 

Systémová záruka

 

Mimořádné opatření proti koronaviru