SC-ST-3-M5DL optický propojovací kabel SC-ST duplex MM 50/125um 3m

SC-ST-3-M5DL optický propojovací kabel SC-ST duplex MM 50/125um 3m
121 Kč / 1 ks 146 Kč s DPH / 1 ks
Běžně do měsíce
Osobně v Praze:středa 10. červencePřepravní společností:čtvrtek 11. července
KódSC-ST-3-M5DLZáruka24 měsíců

Optický propojovací kabel (patch cord) je oboustranně ukončený kabel konektory. Je určen k připojení zařízení pro přenos dat (switch, router, kamera, access point) využívající pro vysílání a příjem optické transceivery, komponenty s optickými LED diodami nebo VSCL lasery ve stanovené vlnové délce světla (např. 850, 1300, 1310nm) nebo k pouhému propojení dvou kabelů s optickým skleněným vláknem (v rozvaděči, v optické spojce).

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových aplikacích. Ostatní multimode vlákna mají průměr jádra 50um. Vlákno OM2 je vhodné pro multimodové propoje na krátké vzdálenosti a postupně je nahrazováno výkonějšími verzemi OM3/4/5. Vlákna OM3, OM4 a OM5 mají oproti starším standardům vylepšené parametry, díky nimž je možné dosahovat přenosových vzdáleností ve stovkách metrů i pro 10 a 40 Gigabitové přenosy. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000, ST, ale je možné se setkat i s řadou dalších např. VF45, MTRJ, FC, SMA. Multimode konektory mají obvykle béžovou barvu, ve verzi s vlákny OM3 a OM4 také aqua nebo fialovou barvu.

OM5+ vlákna mají kompenzací chromatické a modální disperze. Zlepšují výkon a prodlužují dosah kanálu až o 25%.

Armovaný kabel poskytuje zvýšenou ochranu proti mechanickému namáhání optického propojovacího kabelu. Taková ochrana je vhodná u koncových zákazníků v bytových jednotkách, kde existuje nemalé riziko neopatrné manipulace, tahání, nebo zatížení různými předměty. Poskytuje také dostatečnou ochranu tam, kde hrozí poškození kabelu hlodavci.

Kromě standardních propojovacích kabelů je možné vyrobit i takzvanou optickou trasu, což je okonektorovaný, obvykle vícevláknový optický kabel, jehož výhodou je to, že lze přizpůsobit konstrukci kabelu, materiál pláště a další vlastnosti požadavkům konkrétní trasy a trasu již pak není třeba na místě zakončovat.

Vzhledem k velkému množství kombinací délek a typů konektorů není možné všechny umístit na web. Neváhejte nás v případě potřeby oslovit s poptávkou.

Parametry a specifikace
Délka v m3
Vláknomultimode 50um OM2
KonektorySC/PC-ST
PopisSouvisející dokumenty
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies