Optické propojovací kabely singlemode 9um OS2 PANDUIT

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord), neboli optický patchcord, slouží typicky k propojení mezi aktivním prvkem a místem ukončení trasy optického kabelu. Skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory. Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN a další, prakticky nepoužívané typy. Důležitým parametrem optických konektorů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na vyjímky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Speciálním případem je pak vlákno OM5, které má v případě komunikace po vlnové délce 850nm stejné parametry jako vlákno OM4, ale je optimalizované pro multimodový vlonový multiplex, technologii SWDM. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová, OM5 světle zelená (lime green). Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou, OM5 pak barvu světle zelenou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Propojovací kabely uvedené na našem webu jsou standardně sériově vyráběné délky v běžných kombinacích konektorů. V případě potřeby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na jiné provedení dle Vašich požadavků.

 

Nejprodávanější
Zobrazit:
BarvaDélka v mTypVláknoVýrobceKonektory
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Výrobce:Řadit dle:21 produktů
PANDUIT F92ELKBKBSNM003 optický propojovací kabel, klíčované LC - klíčované LC (červené), duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKCKCSNM003 optický propojovací kabel, klíčované LC - klíčované LC (zelené), duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKCLNSNM003 optický propojovací kabel, zelené klíčované LC - LC, duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKDKDSNM003 optický propojovací kabel, klíčované LC - klíčované LC (žluté), duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKDLNSNM003 optický propojovací kabel, žluté klíčované LC - LC, duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKPKPSNM003 optický propojovací kabel, klíčované LC - klíčované LC (bílé), duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKPLNSNM003 optický propojovací kabel, bílé klíčované LC - LC, duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKQKQSNM003 optický propojovací kabel, klíčované LC - klíčované LC (černé), duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELKQLNSNM003 optický propojovací kabel, černé klíčované LC - LC, duplex, SM 9/125um, 3m
Běžně do týdne

Klíčování konektorů propojovacích kabelů mechanicky zamezuje zapojení v běžné optické spojce, která není kompatibilní. Mechanické klíčování snížuje rizika neúmyslného nebo neautorizovaného zapojení. K...

1 697 Kč2 053 Kč s DPH
PANDUIT F92ELLNLNSNM001 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 1m, tloušťka 1,6mm
Běžně do týdne

Ve vysokohustotních aplikacích je primárním úkolem zapojení co nevyššího počtu vláken v omezeném prostoru. Důležité je ovšem i myslet na budoucí manipulaci s propojovacími kabely, která se vzledem k m...

1 471 Kč1 780 Kč s DPH
PANDUIT F92ELLNLNSNM006 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 6m, tloušťka 1,6mm
Běžně do týdne

Ve vysokohustotních aplikacích je primárním úkolem zapojení co nevyššího počtu vláken v omezeném prostoru. Důležité je ovšem i myslet na budoucí manipulaci s propojovacími kabely, která se vzledem k m...

1 581 Kč1 913 Kč s DPH
PANDUIT F92ELQ1Q1SNM001 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 1m, Push-Pull konektory
Běžně do týdne

Ve vysokohustotních aplikacích je primárním úkolem zapojení co nevyššího počtu vláken v omezeném prostoru. Důležité je ovšem i myslet na budoucí manipulaci s propojovacími kabely, která se vzledem k m...

1 471 Kč1 780 Kč s DPH
PANDUIT F92ELQ1Q1SNM002 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 2m, Push-Pull konektory
Běžně do týdne

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 494 Kč1 808 Kč s DPH
PANDUIT F92RLUNUNONM001 optický propojovací kabel OS2 LC/LC UniBoot SM 9/125um, 2mm, Optimized IL, LSOH, 1m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

1 666 Kč2 016 Kč s DPH
PANDUIT F92RLUNUNONM002 optický propojovací kabel OS2 LC/LC UniBoot SM 9/125um, 2mm, Optimized IL, LSOH, 2m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

1 688 Kč2 042 Kč s DPH