Optické propojovací kabely singlemode 9um OS2 PANDUIT

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord), neboli optický patchcord, slouží typicky k propojení mezi aktivním prvkem a místem ukončení trasy optického kabelu. Skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory. Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN a další, prakticky nepoužívané typy. Důležitým parametrem optických konektorů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na vyjímky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Speciálním případem je pak vlákno OM5, které má v případě komunikace po vlnové délce 850nm stejné parametry jako vlákno OM4, ale je optimalizované pro multimodový vlonový multiplex, technologii SWDM. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová, OM5 světle zelená (lime green). Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou, OM5 pak barvu světle zelenou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Propojovací kabely uvedené na našem webu jsou standardně sériově vyráběné délky v běžných kombinacích konektorů. V případě potřeby Vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na jiné provedení dle Vašich požadavků.

Nejprodávanější
Zobrazit:
BarvaDélka v mVláknoVýrobceKonektoryITU-T
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Výrobce:Řadit dle:18 produktů
PANDUIT F92ELLNLNSNM001 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 1m, tloušťka 1,6mm
Běžně do týdne

Ve vysokohustotních aplikacích je primárním úkolem zapojení co nevyššího počtu vláken v omezeném prostoru. Důležité je ovšem i myslet na budoucí manipulaci s propojovacími kabely, která se vzledem k m...

1 433 Kč1 734 Kč s DPH
PANDUIT F92ELLNLNSNM006 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 6m, tloušťka 1,6mm
Běžně do týdne

Ve vysokohustotních aplikacích je primárním úkolem zapojení co nevyššího počtu vláken v omezeném prostoru. Důležité je ovšem i myslet na budoucí manipulaci s propojovacími kabely, která se vzledem k m...

1 540 Kč1 863 Kč s DPH
PANDUIT F92ELQ1Q1SNM001 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 1m, Push-Pull konektory
Běžně do týdne

Ve vysokohustotních aplikacích je primárním úkolem zapojení co nevyššího počtu vláken v omezeném prostoru. Důležité je ovšem i myslet na budoucí manipulaci s propojovacími kabely, která se vzledem k m...

1 433 Kč1 734 Kč s DPH
PANDUIT F92ELQ1Q1SNM002 optický propojovací kabel LC-LC duplex SM 9/125um OS2, délka 2m, Push-Pull konektory
Běžně do týdne

Multimodové optické vlákno lze efektivně využít k datovým přenosům na vzdálenost několika stovek metrů. Vlákno OM1 má jádro u průměru 62,5um a lze se s ním setkat především ve starších a průmyslových ...

1 454 Kč1 759 Kč s DPH
PANDUIT F92RLUNUNONM001 optický propojovací kabel OS2 LC/LC UniBoot SM 9/125um, 2mm, Optimized IL, LSOH, 1m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

1 622 Kč1 963 Kč s DPH
PANDUIT F92RLUNUNONM002 optický propojovací kabel OS2 LC/LC UniBoot SM 9/125um, 2mm, Optimized IL, LSOH, 2m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

1 644 Kč1 989 Kč s DPH
PANDUIT F92RLUNUNONM003 optický propojovací kabel OS2 LC/LC UniBoot SM 9/125um, 2mm, Optimized IL, LSOH, 3m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

1 665 Kč2 015 Kč s DPH
PANDUIT F92RLUNUNONM005 optický propojovací kabel OS2 LC/LC UniBoot SM 9/125um, 2mm, Optimized IL, LSOH, 5m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

1 708 Kč2 067 Kč s DPH
PANDUIT F92RLZNZNONM0.5 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, SM 9/125um OS2, žlutý, 0,5m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OS2, singlemode 9/125um Barva kabelu: žlutá Konektory LC s označením CS jsou nově ...

2 086 Kč2 524 Kč s DPH
PANDUIT F92RLZNZNONM001 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, SM 9/125um OS2, žlutý, 1m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OS2, singlemode 9/125um Barva kabelu: žlutá Konektory LC s označením CS jsou nově ...

2 096 Kč2 536 Kč s DPH
PANDUIT F92RLZNZNONM002 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, SM 9/125um OS2, žlutý, 2m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OS2, singlemode 9/125um Barva kabelu: žlutá Konektory LC s označením CS jsou nově ...

2 118 Kč2 563 Kč s DPH
PANDUIT F92RLZNZNONM003 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, SM 9/125um OS2, žlutý, 3m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OS2, singlemode 9/125um Barva kabelu: žlutá Konektory LC s označením CS jsou nově ...

2 139 Kč2 588 Kč s DPH
PANDUIT F92RLZNZNONM004 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, SM 9/125um OS2, žlutý, 4m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OS2, singlemode 9/125um Barva kabelu: žlutá Konektory LC s označením CS jsou nově ...

2 160 Kč2 614 Kč s DPH
PANDUIT F92RLZNZNONM005 optický propojovací kabel LC/CS -LC/CS duplex 2mm, SM 9/125um OS2, žlutý, 5m
Na dotaz

Propojovací kabel optický s konektory nové generace LC- CS. Kabel duplexní, v jednom plášti 2mm LSZH, vlákno OS2, singlemode 9/125um Barva kabelu: žlutá Konektory LC s označením CS jsou nově ...

2 182 Kč2 640 Kč s DPH
PANDUIT NKFP92ELLLSM001 optický propojovací kabel NetKey OS2 LC-LC duplex SM 9/125um, 1,6mm, LSOH,1m
Na dotaz

Singlemodové optické vlákno má nízký útlum, který umožňuje přenášet data na vzdálenosti desítek a v případě speciálních aplikací až stovek kilometrů. Mezi běžně používané konektory patří LC, SC, E2000...

688 Kč832 Kč s DPH

Zavolejte nám.

Jak nakupovat ?

Zápůjčky, služby, konzultace, sváry a měření

 

Systémová záruka

 

Změna otevírací doby